Kolorowy vintage na dywanach

Styl vintage dotychczas kojarzony był przede wszystkim ze stonowanymi kolorami. Dlatego niespodzianką tego sezonu jest jego nowa, bardziej barwna odsłona.

„Dywany w stylu vintage urozmaicane są intensywnymi barwami – najczęściej w postaci akcentu, przykuwającego wzrok detalu na stonowanym tle. Dzięki temu dywan jest bardziej wyrazisty, ale jednocześnie nadal nadaje się do eleganckich i minimalistycznych wnętrz.” – mówi Bożena Tomczyk, manager branży dywany w sieci Komfort.

Najmodniejszym kolorem tego sezonu jest niebieski wraz z pokrewnymi mu odcieniami: błękitem, turkusem, kobaltem aż po granat. Ale na światowych targach designu, które są wyznacznikiem trendów na nadchodzący sezon, ważną rolę odgrywają również intensywna fuksja oraz szlachetny odcień złotego koniaku. Kolory te odnajdziemy również na dywanach w stylu vintage, a jeżeli połączymy je z aranżacyjnymi pewniakami czyli szarością, srebrem, bielą i beżem, to mamy paletę na tyle różnorodną, że można z niej wybierać do wnętrz w bardzo wielu stylach.POLECAMY TAKŻE: