Drzwi zewnętrzne marki Lestol

Wyposażenie standardowe

 

Zamek listwowy MS

zamek listwowy czteropunktowy
Mocowany na całej długości skrzydła stanowi idealne zabezpieczcie. Przekręcając dolną wkładkę wysuwamy jednocześnie bolce 1,3,4. Górną wkładką wysuwamy bolec 2. Zamek listwowy dodatkowo usztywnia skrzydło wydłużając jego użytkowanie.
Należy pamiętać by do dobrego zamka dobrać dobre wkładki i klamki, chcąc ułatwić Państwu to zadanie proponujemy zakup wkładek i klamek u naszego przedstawiciela.

 

UWAGA!
W naszej ofercie znajdziecie Państwo jeszcze 2 inne typu zamków za dopłatą

 


 

Proponujemy Państwu drzwi grubości 100 mm

 

 

 

Drzwi standardowe 

Drzwi grubości 80 mm z trzech gatunków drewna, sosny, merantii i dębu. Poniżej prezentujemy oferowane przez nasz przekroje. 

 

 

Sosna + dąb

Drzwi o konstrukcji sosnowej wykończone sklejką, dodatkowo wzmacniane płaskownikiem stalowym od strony zamka. Zewnętrzne warstwy dębowe nadają drzwiom indywidualną strukturę i podkreślają rysunek słoja. Elementy sosnowe są widoczne tylko po otwarciu drzwi i z czoła  skrzydła.    

 


 

Sosna + dąb (felc dębowy)

Drzwi o konstrukcji sosnowej wykończone sklejką, dodatkowo wzmacniane płaskownikiem stalowym od strony zamka. Zewnętrzne warstwy dębowe nadają drzwiom indywidualną strukturę i podkreślają rysunek słoja. Boczne elementy dębowe zakrywają sosnową konstrukcje. Szczególnie zalecane w drzwiach o jasnych kolorach, w których może wystąpić duża różnica odcieni między drewnem sosnowym a dębowym.

 


 

Dąb

Drzwi o konstrukcji w 100%  dębowej wykończone sklejką, dodatkowo wzmacniane płaskownikiem stalowym od strony zamka. Zewnętrzne warstwy dębowe nadają drzwiom indywidualną strukturę i podkreślają rysunek słoja.

 


 

Meranti

Drzwi o konstrukcji w 100%  meranti wykończone sklejką, dodatkowo wzmacniane płaskownikiem stalowym od strony zamka. Zewnętrzne warstwy meranti nadają drzwiom indywidualną strukturę i podkreślają rysunek słoja.

 

Szklenie

Uwaga w przypadku stłuczenia szyby, istnieje możliwość jej wymiany !!!

 


Dla drzwi z lini 

- TOP
- NEW
- KLASYKA

występuje listwowanie dwustronne


  
 

Dla drzwi z lini 

- STEEL
- FUTURE

występuje listwowanie jednostronne

 

 

 

 

opis szyb

 rodzaj opis szyby
bezbarwna Jest to najszybciej stosowane szkło okienne, o możliwie jak największej przeźroczystości.
antisol To szkło przeciwsłoneczne, delikatnie barwione brązową masą, które obniża przepuszczalność energii słonecznej. Dzięki temu zapobiega przegrzewaniu się pomieszczeń. Poza tym chroni przedmioty wrażliwe na działanie promieniowania ultrafioletowego.
reflex (stopsol) Reflex (stopsol)  to szkło o wzmocnionej kontroli promieni słonecznych. Poprawiające efekt wizualny i  dający  poczucie prywatności. Efekt ten uzyskany  jest poprzez naniesienie tlenków metali na jedną stronę szyby. Stosowana jako przegroda między pomieszczeniami, z którego jedno jest przyciemnione. Osoby znajdujące się z jaśniejszej strony lustra (z odległości około 2m) widzą swoje odbicie i są widoczne dla osób znajdujących się z ciemniejszej strony. Jeżeli osoba znajdująca się ze strony jaśniejszej podejdzie bardzo blisko do szyby, może zobaczyć obiekty po ciemniejszej stronie.
lustro weneckie (fenickie) Lustro weneckie (fenickie) – jest to szyba obustronnie pokryta tlenkiem metali. Zazwyczaj stosowana jako przegroda między pomieszczeniami, z którego jedno jest przyciemnione. Osoby znajdujące się z jaśniejszej strony lustra widzą swoje odbicie i są widoczne dla osób znajdujących się z ciemniejszej strony.
Przykładowym użyciem weneckie (fenickiego) są okazania osób podejrzanych na komisariatach policji.
matowa Jest to szyba z jednej strony pokryta lakierem satynowo-matowym , dzięki czemu „przepuszcza” światło ale staje się nieprzeźroczysta.
P4 Składa się z dwóch warstw szyb bezbarwnych, pomiędzy którymi znajduje się folia antywłamaniowa, Dzięki folii szyba po rozbiciu nie rozsypuje się na drobne kawałki. W miejscu uderzenia powstają promieniście rozchodzące się pęknięcia. Wewnątrz woli mogą być widoczne zarysowania. Szyba P4 występuje tylko jaka szyba bezbarwna.

 

  bezbarwna antisol reflex lustro weneckie
Przepuszcalność światła * * * * * * * * * *
Odbicie lustrzane * * * * * * * * * *